فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/06/26 خانواده خط مقدم پیشگیری از اعتیاد/ توانمند سازی سازمانهای مردم نهاد موثر در مبارزه با موادمخدر
خانواده خط مقدم پیشگیری از اعتیاد/ توانمند سازی سازمانهای مردم نهاد موثر در مبارزه با موادمخدر علی محمد یوسفیان معاون فرماندار در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اظهار داشت:یکی از مهمترین رویکردهای کاهش تقاضا،برنامه های پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل؛علی محمد یوسفیان معاون فرماندار در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اظهار داشت:یکی از مهمترین رویکردهای کاهش تقاضا،برنامه های پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر است .

وی نقش خانواده،مدرسه و گروههای همسال در این رابطه را حیاتی خواند و افزود:والدین به عنوان عنصر موثر در شکل گیری اعتقادات بنیادین اخلاقی و شخصیت فرزندان گروههای همسال و تاثیرپذیری رفتاری آنها و همچنین مدارس به عنوان یک نهاد عمومی ،نقش عمده ای در امر پیشگیری دارند.

یوسفیان، خانواده را خط مقدم پیشگیری از اعتیاد ذکر کرد و اظهار داشت: متاسفانه امروزه بسیاری از خانواده ها هرگونه مسئولیتِ پیشگیری از اعتیاد را از خود دور و انکار مسئولیت می نمایند و آن را متوجه سایر نهادها همچون مدرسه،وسایل ارتباط جمعی و غیره قرارمی دهند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر نوعی بی توجهی مدنی نسبت به افرادی که معتاد شده اند در جامعه روبه فزونی است.

وی اضافه نمود: امروزه پیشگیری،آموزش و آگاه سازی خانواده و جامعه مبتنی بر ارائه درست اطلاعات به مردم،افزایش مهارتهای زندگی و حل مساله می تواند در این موضوع بسیار کارساز و تاثیرگذار باشد.

معاون فرماندار خاطرنشان کرد: توانمند سازی و ارتقای ظرفیت تخصصی و تقویت و تعامل میان شورا و سازمانهای مردم نهاد که مورد توجه دولت تدبیر و امید و شورای عالی اجتماعی کشور است می تواند در پیشگیری و مبارزه با موادمخدرمهم و اثرگذار باشد.

در این نشست گزارشی از فعالیت شورایاری محله عباس آباد و مشکلات حاشیه نشینی یحیی آباد توسط شورایاری محله عباس آباد وناحیه مقاومت بسیج شهرستان ارائه شد.

 
 
28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal