فرمانداری آران و بیدگل
خانه
1397/12/01 فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ از امکان سنجی راه اندازی قطار گردشگری در حوزه این شهرستان خبر داد
فرماندار شهرستان آران و بیدگل؛ از امکان سنجی راه اندازی قطار گردشگری در حوزه این شهرستان خبر داد دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل، از امکان سنجی راه اندازی قطار گردشگری یا گردشگری کویر با قطار در حوزه این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل در دیدار با رئیس راه آهن کاشان، از امکان سنجی راه اندازی قطار گردشگری یا گردشگری کویر با قطار در حوزه این شهرستان خبر داد.

وی خط راه آهن موسم به شمال جنوب را ظرفیت مناسبی برای معرفی حوزه گردشگری و صنعت فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل برای ایرانیان ذکر کرد.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل راه اندازی قطار گردشگری را تجربه ای جدید در سفر به دل کویرهای شهرستان آران و بیدگل نام برد و افزود: این خط راه آهن در قالب تور قطار گردشگری کویر این شهرستان، می تواند ابزاری برای مسیر و مقصد گردشگری باشد.

وی مسیر خط قطار گردشگری این شهرستان را در مسیرهای  سفیدشهر- نوش آباد- آران و بیدگل نام برد و گفت: گردشگران با راه اندازی این قطار می توانند علاوه بر جنگل های دست کاشت تاغ و قره داغ و مواهب کویر بکر از امکاناتی نظیر شترسواری، آفرود سواری، بازدید از خانه های تاریخی مسیر، از قلعه های وزیر، سیزان و نیز شهرهای زیرزمینی سفیدشهر موسوم به تسمیجان و شهر زیرزمینی نوش آباد موسوم به اویی بازدید و از طریق آران و بیدگل از کویر مرنجاب و دریاچه نمک بازدید کنند.

وی بازدید از خانه های تاریخی روستای علی آباد مرکزی و مسجد جامع روستای محمدآباد مرکزی را از دیگر مقاصد گردشگری با قطار معرفی کرد.

دکتر بایبوردی گفت: 120 کیلومتر ریل قطار در حوزه شهرستان های آران و بیدگل- کاشان و نطنزمی تواند مقصد گردشگری با قطار به مناطق زیبا و بکر این مناطق باشد.

وی بیان داشت: منظور از قطار گردشگری یا گردشگری با قطار، استفاده از امکانات خطوط ریلی، واگن های مسافربری و مزایای سفر با قطار برای هدفی غیر از حمل بار یا مسافرت است.

به گفته وی آنچه در گردشگری با قطار یا قطار گردشگری مهم است نقش سفر و گردش است و سرعت و زمان سفر و گردشگری کویر در این حوزه مهم است.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل گفت: هدف از راه اندازی قطار گردشگری، علاوه بر کسب درآمد، معرفی مناطق گردشگری کویرهای شهرستان آران و بیدگل با قطار و کمک به توسعه گردشگری این منطقه است.

وی به نقش قطار گردشگری یا گردشگری با قطار در توسعه صنعت فرش ماشینی این شهرستان اشاره کرد و گفت: 510 کارخانه و واحد صنعت فرش ماشینی مقصد مهم گردشگران در بازدید از کارخانجات فرش ماشینی و آشنایی با فرایند تولید فرش در ایران است و نباید از نقش گردشگری فرش ماشینی و معرفی این صنعت به گردشگران در این شهرستان غافل شویم.

فرماندار شهرستان آران و بیدگل بر ضرورت گردشگری مذهبی و زیارتی آستان های مقدس امامزاده های این شهرستان از طریق قطار گردشگری اشاره کرد و گفت: در شهرستان آران و بیدگل 42 امامزاده و بقاع متبرکه وجود دارد که به عنوان مقصد گردشگری زیارتی و مذهبی شمال استان محسوب می شود.

55
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal