دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/08/21 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان: قرار گیری 109 پروژه در قالب تبصره 19 قانون بودجه، برای واگذاری به بخش خصوصی در پرتال سرمایه گذاری استان
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان: قرار گیری 109 پروژه در قالب تبصره 19 قانون بودجه، برای واگذاری به بخش خصوصی در پرتال سرمایه گذاری استان
علی مقدس زاده اظهارداشت: 109 پروژه بمنظور واگذاری به بخش خصوصی در قالب تبصره 19 قانون بودجه در پرتال سرمایه گذاری استان قرار گرفته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مهندس علی مقدس‌زاده ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در نشست خبری استاندار با اصحاب رسانه استان، اظهارداشت: پروژه سد سوم کوهرنگ قرار بوده با 83 میلیارد تومان تا سال 93 به بهره‌برداری برسد اما پس از چند سال متوقف شد و هزینه‌های تکمیل آن به مرور افزایش یافت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به دلایل توقف پروژه های عمرانی، افزود: توقف پروژه سد سوم کوهرنگ دلایل مختلفی داشته که با تقویت کارفرما و تأمین منابع مالی، کار تکمیل این پروژه آغاز شد.
مقدس‌زاده با اشاره به اینکه با تکمیل پروژه سد سوم تونل کوهرنگ، 250 میلیون متر مکعب آب برای استان اصفهان ذخیره خواهد شد، اظهارداشت: سامانه آبرسانی به اصفهان از جمله پروژه تونل گلاب نیازمند هزار و 600 میلیارد تومان اعتبار بود که با تمهیدات صورت گرفته و تامین اعتبار از داخل استان در اسفند ماه سال گذشته آغاز بکار کرد و اکنون در حال اجرا می باشد.
وی به روند اجرایی پروژه قطار سریع‌السیر تهران-قم- اصفهان اشاره و تصریح کرد: بخش عمده‌ای از مطالعات این پروژه به استان اصفهان منتقل شده و تمامی زمینه ها برای اجرای این پروژه آماده شده است.
علی مقدس‌زاده در خصوص پروژه مترو حومه اصفهان اظهارداشت: برای اجرای پروژه متروی اصفهان به بهارستان، اصفهان به شاهین‌شهر و اصفهان به زرین‌شهر منابع کافی دولتی وجود ندارد و باید از توان بخش خصوص بهره برد.
مقدس‌زاده یادآور شد: عملیات اجرایی پروژه قطار شهری اصفهان-شاهین‌شهر با اتکای به بخش خصوصی ظرف یک ماه آینده آغاز خواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان به برخی از مصوبات کارگروه زیربنایی اشاره کرد و افزود: به دستور استاندار اصفهان کمیسیون ماده 5 در سه شهرستان به مسئولان محلی تفویض اختیار شده است .
وی یادآور شد: در بخش رفع مغایرت های طرح تفضیلی و طرح جامع شهری نیز 926 پروژه رفع مغایرت شده است.
مقدس‌زاده به واگذاری طرحهای نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی در قالب تبصره 19 نیز اشاره کرد و اظهارداشت: 109 پروژه در قالب این طرح در پرتال سرمایه گذاری استان قرار گرفته است و تعداد این پروژه ها باعث شده است که به اذعان مسئولان کشوری اصفهان پیشگام باشد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها نیز اشاره کرد و افزود: برای اولین بار در استان اصفهان سازمان همیاری شهرداری های استان را دارای درآمد پایدار خواهیم کرد که بتواند منابع مالی شهرداری ها را تامین نماید.
تعداد بازدید: 226
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal