دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/10/19 استاندار اصفهان تاکید کرد : دستگاه ها باید با تمام توان و همت خود در راستای دستیابی به اهداف بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده اقدام نمایند
استاندار اصفهان تاکید کرد : دستگاه ها باید با تمام توان و همت خود در راستای دستیابی به اهداف بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده اقدام نمایند
دکتر عباس رضایی با انتقاد از عملکرد استان در احیای بافت فرسوده، اظهارداشت: دستگاه ها باید با تمام توان و همت خود در راستای دستیابی به اهداف بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده اقدام نمایند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان؛ دکتر عباس رضایی در جلسه بازآفرینی شهری که با حضور مهندس هوشنگ عشایری، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار گردید، اظهارداشت: بازآفرینی شهر و احیای بافت فرسوده یکی از سیاست های جدی دولت است و دولت علیرغم همه ی مشکلات تسهیلات خوبی را برای این امر در نظر گرفته است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه بخشی از این تسهیلات مربوط به فعالیت های عمرانی و پروژه های دستگاه های اجرایی در بافت مورد هدف بازآفرینی شهری است، تصریح کرد: شرکت بازآفرینی شهری بعنوان شریک دستگاه ها در اجرای این پروژه ها مشارکت خواهد کرد.
رضایی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان خواست که در کوتاه ترین زمان ممکن پروژه های خود را احصا و به اداره کل راه و شهرسازی ارائه نمایند تا میزان اعتبارات بازآفرینی شهری برای تخصیص به این پروژه ها مشخص گردد.
رئیس ستاد بازآفرینی شهری استان با بیان اینکه استان اصفهان در احیای بافت فرسوده شهری و روستایی نسبت به دیگر استان ها عقب می باشد و تنها 25 درصد این بافت احیا شده است، افزود: دولت امکانات و تسهیلاتی را برای ساخت مسکن در بافت فرسوده در نظر گرفته است که استفاده از این تسهیلات علاوه بر احیای بافت فرسوده، توسعه کسب و کار و افزایش اشتغال را نیز بهمراه خواهد داشت.
عباس رضایی از مدیرعامل بانک مسکن بعنوان بانک عامل خواست تا روز شنبه فلوچارت و نحوه ی مراجعه مردم و همچنین ضوابط و آیین نامه های دریافت تسهیلات را مشخص و ارائه نماید، افزود: مردم باید به طور کامل از نحوه و مدارک مورد نیاز و همچنین زمانبندی دریافت تسهیلات بافت فرسوده آگاهی یابند.
استاندار اصفهان در پایان تاکید کرد: دستگاه ها باید با تمام توان و همت خود در راستای دستیابی به اهداف بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده اقدام نمایند.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه براساس تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به ساکنان محلات حاشیه شهرها و بافت های فرسوده، در قانون برنامه ششم توسعه باید سالانه 270 محله بازآفرینی شود، افزود: در برنامه ملی تدوین شده بازآفرینی شهری در سه حوزه نوسازی و مقاوم سازی مسکن، توسعه خدمات روبنایی و زیربنایی و بخش نرم افزاری صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه برای انجام این سه وظیفه دولت 31 درصد، شهرداری ها 29 درصد و بخش خصوصی 40 درصد سهم خواهند داشت، افزود: 60 هزار میلیارد ریال اعتبار برای بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده است که 40 هزار میلیارد ریال آن به شرکت بازآفرینی شهری ایران اختصاص یافته که سهم استان اصفهان 300 میلیارد تومان می باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه جذب منابع تابع پیشرفت فعالیت است و در 5 قسط 20 درصدی پرداخت خواهد شد، اظهارداشت: در سهم اختصاص یافته به اصفهان 46 درصد تسهیلات مربوطه به ساخت مسکن و 54 درصد مربوط به فعالیت های عمرانی است و براساس دستور العمل تخصیص منابع در راستای برنامه اقدام مشترک مصوب این ستاد انجام می پذیرد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه تسهیلات مربوط به ساخت مسکن برای 5 هزار و 500 واحد مسکونی در بافت فرسوده در نظر گرفته شده است، تصریح نمود: به کلان شهرها و مراکز استانها 50 میلیون تومان و سایر شهرها 40 میلیون تومان تسهیلات با سود 9 درصد صرفا برای ساخت واحد مسکونی پرداخت می شود.
هوشنگ عشایری با بیان اینکه این تسهیلات تا سقف 110 میلیون تومان به شرط استفاده از فناوری های نوین افزایش خواهد یافت، افزود: میزان سود تسهیلات از 50 میلیون تا 110 میلیون تومان با سود 18 درصد محاسبه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها باید اراضی دولتی فاقد کارکرد خود را در اختیار طرح بازآفرینی شهری قرار دهند، افزود: تمامی اراضی دولتی واقع در بافت های هدف بازآفرینی شهری و محلات همجوار مشمول این طرح خواهد شد که باید طبق آیین نامه اجرایی هرچه سریعتر این اراضی به شرکت بازآفرینی شهری ایران واگذار گردد.

تعداد بازدید: 85
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal