دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/04/13 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:رونق اقتصادی در گرو سیاست گذاری کلان اشتغال است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان:رونق اقتصادی در گرو سیاست گذاری کلان اشتغال است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان بابیان اینکه رونق اقتصادی در گرو سیاست گذاری کلان اشتغال است گفت: در زمینه ایجاد ابرپروژه‌های اشتغال کلان اعلام آمادگی می‌کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید حسن قاضی عسگر در جلسه کارگروه اشتغال استان اظهار داشت: سیاست گذاری کلان اقتصادی نیازمند بازنگری و اصلاح است تا رونق اقتصادی بهتر شکل بگیرد.

به گفته وی سیاست‌گذاری کلان اشتغال در توسعه گردشگری، ایجاد ناحیه صنفی پوشاک و نساجی، تأسیس شرکت سرمایه‌گذاری انرژی خورشیدی، ایجاد ناحیه صنفی پرورش و صادرات پرندگان زینتی و حیوانات خانگی، شیمی و پتروشیمی، شهرک صنعتی ساخت تجهیزات پزشکی و توسعه اشتغال در زمینه‌های نو و شغل‌های تک شکل می گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: یکی از سیاستگذاری‌های کلان ما تشکیل انجمن صنفی پوشاک و لباس در اصفهان بود که در این راستا پیشنهاد ایجاد شهرک پوشاک با اشتغال 120 هزار نفر طی سه سال مطرح شد.

وی ادامه داد: در زمینه ایجاد ابرپروژه‌های اشتغال کلان اعلام آمادگی می کنیم وهمچنین شهرک کشاورزی تحت عنوان صادرات پرندگان زینتی پیگیری و احداث خواهد شد.

قاضی عسگر یادآور شد: ایران جایگاه مناسبی در حوزه پرورش ماهیان زینتی در میان جهان ندارد و این در حالی است که پرورش ماهیان زینتی ارزش افزوده بالایی دارد و پتانسیل آن در کشور به ویژه اصفهان وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان نیز در این جلسه اولویت سرمایه‌گذاری را با پتروشیمی، زیرشاخه‌های فولاد و قطعه سازی خودرو دانست و گفت: باید همایش‌هایی برپا شود تا تولیدکننده و مصرف کننده بایکدیگر هماهنگ شوند.

اسرافیل احمدیه با بیان اینکه باید از تولید داخل، اقتصاد و زنجیره تولید حمایت کنیم، بیان کرد: حدود 30 درصد صنعت کشور پوشاک و نساجی است که 50 هزار نفر اشتغال را در این حوزه ایجاد کرده به همین دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تعداد بازدید: 58
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal