دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/04/19 در دیدار وزیر علوم پاکستان با استاندار اصفهان تاکید شد:لزوم گسترش همکاری های علمی ایران و پاکستان
در دیدار وزیر علوم پاکستان با استاندار اصفهان تاکید شد:لزوم گسترش همکاری های علمی ایران و پاکستان
وزیر علوم پاکستان و استاندار اصفهان بر لزوم همکاری های علمی در زمینه های مختلف تاکید کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، چادری فواد حسین، وزیرعلوم و فناوری پاکستان در دیدار با استاندار اصفهان ضمن آمادگی کامل برای همکاری در بخش‌های مختلف به ویژه علوم ریاضی، معماری و هنر و تبادل استاد و دانشجو با دانشگاه های ایران اظهار داشت: زمینه‌های همکاری بسیار خوبی در بخش‌های علمی و فناوری بین دو کشور ایران و پاکستان و همچنین شهر اصفهان وجود دارد که در توسعه روابط سیاسی و اقتصادی نقش مهمی خواهد داشت.

وی با اشاره به فعالیت خانه ریاضیات اصفهان، افزود: امید است با وجود چنین مراکز علمی و پژوهشی در ایران، همکاری‌های دوکشور بیش از پیش توسعه یابد.
وزیر علوم و فناوری پاکستان، یکی از برنامه‌های این کشور را ایجاد اشتغال و کارآفرینی دانست و گفت: یکی از زمینه‌های آن صنعت فرش است که همکاری‌های خوبی در این زمینه با ایران داریم.

وزیر علوم و فناوری پاکستان با اشاره به نقش مهم علم و فناوری در توسعه روابط بین کشورها و بنیاد علمی،اضافه کرد: کشورهای مهمی مانند ایران، پاکستان و ترکیه در تقویت آن، جایگاه بسزایی دارند.

وی مسأله مواجهه با کم آبی را یکی از زمینه‌های مورد تاکید برای همکاری بین کشورهای منطقه عنوان و تصریح کرد: مسائل و مشکلات منطقه‌ای، گریبانگیر همه کشورهای آن منطقه می‌شود.

وی با بیان اینکه پاکستان تلاش می‌کند تا روابط خود را با همه کشورها از جمله در منطقه مانند هند عادی کند، افزود: در این زمینه باید از ظرفیت‌ها و همکاری‌های همدیگر استفاده کنیم.

استاندار اصفهان نیز در این دیداراظهار داشت: نقاط اشتراک ایران و پاکستان فقط در زبان نیست بلکه مهمترین آن، دین اسلام و برادری بین آنهاست.

وی با بیان اینکه ایرانیان، استقبال پر شور مردم پاکستان از آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب را هیچگاه فراموش نمی‌کنند، افزود: این موضوع نشان‌دهنده عمق روابط قلبی و انسانی بین دو ملت است.

رضایی با اشاره به برگزاری اجلاس هیأت امنای بنیاد علمی اکو در اصفهان، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و جاذبه‌های فراوانی که در اصفهان وجود دارد، می‌توان دبیرخانه دائمی بنیاد را در این شهر مستقر کرد.

استاندار اصفهان، اظهار امیدواری کرد که این موضوع امروز در جلسه‌های اجلاس مطرح و برای انتقال دبیرخانه به اصفهان، تصمیم گرفته شود.

وی با بیان اینکه مردم منطقه باید مسائل و مشکلات خود را با همکاری همدیگر حل کنند، تاکید کرد: این امر موجب استقلال همه کشورها می‌شود چراکه یکی از مبانی تفکر انقلاب اسلامی نیز استقلال همه کشورهای منطقه با دید برادری، برابری و عدالت است.

رضایی با استقبال از اعلام آمادگی وزیر پاکستان برای همکاری‌های علمی در زمینه‌های ریاضی، هنر و ادبیات با دانشگاه‌های ایران، اضافه کرد: در بسیاری دیگر از بخش‌ها مانند پزشکی نیز زمینه همکاری دو طرفه وجود دارد و تبادلات علمی ما باید افزایش یابد.

وی به خواهرخواندگی اصفهان و لاهور پاکستان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: برای تقویت این پیوند اعلام آمادگی می‌کنیم و روابط اقتصادی بین دو کشور و اصفهان باید افزایش یابد.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: از فعالان اقتصادی پاکستان در بخش‌های مختلف از جمله فرش دعوت می‌کنیم تا با سفر به اصفهان با ظرفیت‌های اقتصادی و فناوری آن آشنا شوند تا زمینه‌های گسترش روابط، ایجاد شود.

تعداد بازدید: 67
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal