دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/05/22 رمز ماندگاری رویدادهای مذهبی مردمی بودن آن است
رمز ماندگاری رویدادهای مذهبی مردمی بودن آن است
دکتر رضایی اظهار داشت : رمز ماندگاری رویدادهای مذهبی مردمی بودن آن است به همین دلیل مشارکت قرآن یاوران و خیران قرآنی در ترویج معارف قرآنی می تواند کمک کننده باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در افتتاحیه یازدهمین دوره مسابقات مهد قرآن کریم سراسر کشور که در شهرستان خوانسار برگزار شد، اظهار داشت:اعتقاد دارم رویدادهای مذهبی برای ماندگاری باید مردمی باشند همانطور که عشق مردم به ائمه اطهار (ع) در مناسبت هایی همچون عاشورا و نیمه شعبان شور و حال خاصی به آن بخشیده است.

وی ادامه داد: مشارکت قرآن یاوران و خیران قرآنی در ترویج معارف قرآنی می تواند کمک کننده باشد.

استاندار اصفهان عنوان کرد: حفظ قرآن یکی از بهترین روش ها برای رسیدن جامعه به کمال است که برای تقویت آن از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و حمایت از موسسات قرآنی را نیز وظیفه شرعی و قانونی خود می دانیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان دستورات قرآنی را بدانند و به آن عمل کنند باور دینی مردم هم تقویت می شود به همین دلیل در تمامی دیدارها و جلسات استانی، مدیران را به معارف قرآن توصیه می کنم.

شایان ذکر است 128 قاری و حافظ قرآن با راهیابی به مرحله کشوری این آزمون در شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان با هم به رقابت می‌پردازند که  113 نفر از شرکت کنندگان این رویداد قرآنی زن و 15 نفر مرد هستند و از میان 300 حافظ قرآن از استان‌های مختلف کشور برگزیده شدند.

لازم به ذکر است دو محفل بزرگ قرآنی در امامزاده هفده تن گلپایگان و امامزاده احمد خوانسار تدارک دیده شده و سه شنبه شب محفل گلپایگان با حضور داوران بین المللی برگزار می شود.
تعداد بازدید: 48
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal