دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/05/22 نقش پر رنگ سمن ها در توسعه اجتماعی
نقش پر رنگ سمن ها در توسعه اجتماعی
دکتر عباس رضایی اظهار داشت: سمن ها بازوان پرتوان دولت و نظام ایران اسلامی و پیشرانان توسعه اجتماعی هستند که باید جایگاه واقعی خود را پیدا کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در همایش روز تشکلها در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، اظهار داشت: وجود سازمان های مردم نهاد تطابق بسیاری با دولت و انقلاب اسلامی ایران دارد زیرا پشتیبان نظام ما، مردم هستند.

وی ادامه داد: نمود دیگری از سازمان های مردم نهاد، هیئت ها و تکایای مذهبی هستند که به خوبی در زمان های مختلف نقش خود را ایفا کرده اند.

استاندار اصفهان عنوان کرد: امروزه سازمان های مردم نهاد شکل نظامند تری به خود گرفته اند و به دنبال تغییر و تحول در جامعه هستند و در برخی موارد در سطح جهانی نقش آفرینی می کنند و جایگاه قابل توجهی در توسعه پایدار دارند.

وی اضافه کرد: این نهادهای مردمی، اهداف مختلف فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی را دنبال می کنند و تا به حال برنامه های متنوعی در حوزه های زیست محیطی، آسیب های اجتماعی و... را اجرا نموده و بازوی پرتوانی برای دولت و حکومت بوده اند.

رضایی با اشاره به نقش بسیج مردمی در هشت سال دفاع مقدس یادآور شد: شکل گیری گروه های مردمی در کنار هم توانست به خوبی سرنوشت جنگ تحمیلی را عوض کرده و موفقیت های پیروزمندانه ای را برای ایران اسلامی رقم بزند. 

وی افزود: در دنیای امروز، با استفاده از فناوری های نوین ارتباطی می توان بین نهادهای مردمی و دولتی، ارتباط موثری فراهم نمود که البته این امر ضروری به نظر می رسد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: سه ویژگی داوطلبانه، غیرسیاسی و غیر انتفاعی بودن سمن ها نشان دهنده استمرار حضور آنها در ابعاد مختلف است البته این نهادهای مردمی باید برنامه های راهبردی و همه جانبه داشته باشند و در کنار مسئولان شهری، اداره برخی امور را برعهده گیرند.

وی ادامه داد: سازمان های مردم نهاد در مدیریت بحران به خوبی وارد شده اند اما برای رسیدن به نقطه ایده آل باید گام های بلندتری برداشته شود.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از مدل های نوآورانه در اداره سمن ها، ضروری است زیرا این نهادها پیشرانان توسعه اجتماعی و صدای مردم هستند که باید جایگاه واقعی خود را پیدا کنند.

               
                    
               
تعداد بازدید: 70
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal