دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/05/28 پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه های استان اصفهان ضروری است
پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه های استان اصفهان ضروری است
استاندار اصفهان اظهار داشت: دانشگاه هایی که بنیه علمی قوی ای در زمینه علمی در سطح استان دارند باید نگاه ویژه ای به پذیرش دانشجویان خارجی داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در دیدار با هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان با ایشان، ضمن تبریک عید سعید غدیرخم ، اظهار داشت : تکریم دانشگاهیان به ویژه اعضای هیئت علمی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد زیرا نوع نگرش و متانت و ادب دانشگاهیان و اعضای هیئت علمی در کل جامعه زبانزد است.

وی ادامه داد: دانشگاه های که بنیه علمی قوی ای در زمینه علمی در سطح استان دارند باید نگاه ویژه ای به پذیرش دانشجویان خارجی داشته باشند.

استاندار اصفهان تصریح کرد: ظرفیت پذیرش دانشجو در مراکز دانشگاهی نیز باید با توجه به نیاز بازار کار، بازنگری شود تا بتوان اشتغال پایداری برای فارغ التحصیلان دانشگاهی فراهم کرد.

وی اضافه کرد: نهادهای علمی استان باید اجرای فعالیت های نوآورانه که نیاز جامعه را برطرف می کنند در دستور کار خود قرار دهند.

رضایی یادآور شد: دانشگاه های استان، پتانسیل های بسیاری در زمینه توسعه روستایی دارند که می توانند آن را در جلسات شورای مشورتی توسعه استان ارائه دهند و با مدیریت استان در این بخش همکاری نمایند.

وی خاطرنشان کرد: از ظرفیت های بی شمار خیرین هم می توان در ساخت خوابگاه های دانشجویی به ویژه خوابگاه های متأهلین بهره برد.

در این جلسه اعضای هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان نیز به ارائه دیدگاه های خود پیرامون مسائل دانشگاهی پرداختند.

دکتر سیدمهدی ابطحی، سرپرست دانشگاه صنعتی اصفهان با ارائه گزارشی از فعالیت ها و دستاوردهای این دانشگاه، اظهار داشت: یکی از سه ابررایانه کشور در دانشگاه صنعتی اصفهان وجود دارد که این ابزار مهم علمی باعث شده تا اعضای هیئت علمی این دانشگاه بتوانند در عرصه های مختلف، افتخارات بزرگی را برای اصفهان و ایران در سطح ملی و بین المللی کسب کنند.

وی ادامه داد: این دانشگاه خود را متعهد به انجام مأموریت های بزرگ علمی می داند تا پیشرفت و اعتلای ایران اسلامی بیش از گذشته محقق شود.

دکتر سید ظفرالله کلانتری، معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان هم در این جلسه یادآور شد: سلامت جسم و روان دانشجویان با برنامه های ورزشی در حوزه سلامت دانشجویان در این دانشگاه مورد توجه جدی قرار گرفته است.

دکتر محمدجواد امیدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان هم با ارائه گزارشی از معاونت آموزش و پژوهش اظهار داشت: این دانشگاه جزو 13 دانشگاه برتر کشور و پنج دانشگاه اول در تعداد مقالات است و در سال 2018 موفق به کسب رتبه نخست در رشته علوم حیاتی- فیزیک شده است و 500 عضو هیئت علمی دارد.

وی خاطرنشان کرد: این دانشگاه گام های بلندی در مسیر تجاری سازی اختراعات و پژوهش های کاربردی با همکاری صاحبان صنایع استان و کشوز برداشته است.

تعداد بازدید: 57
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal