دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1398/06/16  میانگین مصرف مواد دراستان اصفهان از میانگین کشوری کمتر است
میانگین مصرف مواد دراستان اصفهان از میانگین کشوری کمتر است
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشت: خوشبختانه میزان مصرف مواد مخدر در استان اصفهان در بین قشرهای مختلف از میانگین کشوری پایین تر است اما به دلیل اینکه در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد اقدامات پیشگیرانه و انتظامی بیشتری را برای این استان در نظر گرفته ایم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با حضور سردار اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با جدیت مصوبات ستاد مبارزه با موادمخدر را دنبال می کنند و رهنمودهای روشنی برای این ستاد داشته اند.

وی ادامه داد: خوشبختانه میزان مصرف مواد مخدر در استان اصفهان در بین قشرهای مختلف از میانگین کشوری آن پایین تر است اما به دلیل اینکه در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد اقدامات پیشگیرانه و انتظامی بیشتری را برای این استان در نظر گرفته ایم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تصریح کرد: یک اردوگاه ترک مصرف مواد و کارآفرینی ویژه آقایان در یکی از شهرستان های استان اصفهان در حال ساخت است که امیدواریم ظرف یک ماه آینده به اتمام برسد و همچنین، عملیات اجرایی و ساخت مرکز حمایت و بازپروری زنان معتاد توسط شهرداری اصفهان نیز 70 درصد پیشرفت داشته که با اتمام آن، گام های بسیار خوبی در جهت کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد برداشته می شود.

وی افزود: توجه به کاهش جمعیت معتادان متجاهر نیز از اولویت های ستاد مبارزه با موادمخدر کشور است و این امر نیاز به برخی اصلاحات قانونی داشت که با توجه به دستورات رییس جمهور در این خصوص پیش بینی می شود این اصلاحات تا پایان سال جاری به سرانجام برسد.

مومنی یادآور شد: چند پهباد مجهز نیز برای پوشش هوایی مناطق کویری در نظر گرفته شده و ایستگاه های بازرسی در مسیر خور و بیابانک و بوئین و میاندشت استان اصفهان نیز به تجهیزات بیشتری مجهز خواهند شد تا عرصه بر قاچاقچیان مواد مخدر بیش از پیش تنگ شود.

وی خاطرنشان کرد: پیشگیری و صیانت اجتماعی مهم ترین دغدغه ستاد مبارزه با موادمخدر کشور است و دراین مسیر علاوه بر اقدام قانونی برای جلوگیری از توزیع و مصرف مواد، اقدامات فرهنگی، اجتماعی متعددی را در دستور کار قرار داده ایم.

تعداد بازدید: 36
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal