دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/03/13 استاندار اصفهان: باغ های کهن اصفهان در معرض خشکی قرار گرفتند
استاندار اصفهان: باغ های کهن اصفهان در معرض خشکی قرار گرفتند
استاندار اصفهان گفت : این استان سال ناگواری را به لحاظ خشکسالی در حال سپری کردن است به گونه ای که باغ‌های کهن با قدمتی بیش از هفت یا هشت دهه در معرض خشکی قرار گرفته اند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان ، دکتر عباس رضایی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اصفهان، وزارت جهادکشاورزی را به آبیاری سیار اراضی باغی این خطه فرا خواند و گفت : آب پشت سد بسیار کم، فعالیت چاه‌های آب کشاورزی بیشتر شده، گرما و از سویی استخراج بیت کوین و رمز ارزها هم افزایش یافته است و سدهای آبی به‌دلیل کمبود آب قادر به تامین برق مورد نیاز نیستند.

وی به مدیران دستگاه‌های اداری استان نیز توصیه کرد که در مصرف برق واحدهای اداری نظارت بیشتری داشته باشند و تیمی به‌منظور نظارت بیشتر بر مصرف انرژی در دستگاه‌های خود تشکیل بدهند.

استاندار با اشاره به برپا نبودن کلاس‌های عمومی برای دانشجویان در دانشگاه‌ها گفت: نباید سامانه سرمایشی یک ساختمان دانشگاه برای تعدادی دانشجوی تحصیلات تکمیلی روشن باشد بلکه با تجمیع کلاس‌ها و فعالیت‌ها در یک ساختمان یا واحد برای ساعت خاصی از دستگاه‌های سرمایشی استفاده شود.

وی با بیان اینکه برخی محلات استان در چند روزه اخیر با قطعی برق و آب مواجه بودند گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب و برق و در مجموع انرژی، یک تکلیف انسانی، ملی، شرعی و اخلاقی است.

وی به مسوولان تاکید کرد: با توجه به در پیش بودن انتخابات و مشکلات مرتبط با تامین انرژی می‌طلبد که همه دست به دست هم بدهیم تا از بار این مشکلات بکاهیم.

استاندار اصفهان از دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا هرچه سریعتر به‌دنبال پیگیری مصوبات مربوط به حوزه فعالیت خود باشند و در نهایت تا آخر خردادماه طرح‌های در دست اقدام را اجرایی کنند.

وی همچنین به نهایی شدن تکلیف ایجاد شهرک تخصصی پوشاک و کیف و کفش و طلا و جواهر در استان تاکید کرد و گفت: برای این منظور باید دستگاه‌های مرتبط و دست اندر کار در این موارد هرچه سریعتر وارد عمل شوند و به این مهم جامه عمل بپوشانند.

رضایی تاکید کرد : اصفهان مظلوم، محروم و عطشناک نیازمند کارهای بزرگ و سرمایه‌گذاری‌های وسیع در بخش‌هایی از جمله تامین آب شُرب، توسعه مسکن و دیگر مباحث اقتصادی است.
تعداد بازدید: 210
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.