دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/03/18 استاندار:اصفهان  امکان استفاده از سوخت مازوت را ندارد
استاندار:اصفهان امکان استفاده از سوخت مازوت را ندارد
استاندار اصفهان با بیان اینکه مسوولان باید از هم اکنون برای تامین سوخت نیروگاه‌ها در فصول مختلف سال پیش بینی‌های لازم را داشته باشند، گفت: این استان در شرایط کنونی امکان استفاده از مازوت را ندارد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه مسوولان باید از هم اکنون برای تامین سوخت نیروگاه‌ها در فصول مختلف سال پیش بینی‌های لازم را داشته باشند،  گفت: این استان در شرایط کنونی امکان استفاده از مازوت را ندارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، دکترعباس رضایی در جلسه هماهنگی مصرف بهینه گاز، در استانداری اصفهان افزود: همانطور که سال گذشته قرص و محکم برای جلوگیری از مصرف مازوت در این استان ایستادیم، امسال اجازه مصرف این سوخت را در نیروگاه‌های استان نخواهیم داد.   

وی با اشاره به اهمیت استفاده بهینه از انرژی گاز برای پیشگیری از مصرف مازوت، ادامه داد: مسوولان کشور باید فکر مصرف مازوت در اصفهان را از ذهن خود بیرون کنند.

استاندار اصفهان اظهار داشت: سازمان صمت و شرکت شهرک های صنعتی این استان باید نسبت ممیزی و استاندارد سازی و مصرف بهینه گاز در صنایع بزرگ استان اقدام کنند.

وی اضافه کرد: شرکت گاز استان باید پیش از هر گونه قطع یا کاهش فشار گاز صنایع و بخش های مختلف مصرفی، اطلاع رسانی لازم را در این زمینه انجام دهد.

رضایی خاطرنشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان هم باید نسبت به ساماندهی واحدهای تولیدی و گلخانه ای با هدف مصرف بهینه گاز اقدام کند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت استاندارد سازی موتورخانه‌ها ادارات و شهرداری‌های استان گفت: استاندارد سازی و عایق کاری اتصالات موتورخانه‌های اداره‌ها و شهرداری‌ها تاثیر بسیاری در مصرف بهینه گاز دارد .

استاندار اصفهان افزود: جلسه های مدیریت بحران انرژی باید به صورت مستمر و هفته ای در استانداری برگزار شود.

وی گفت: برنامه عملیاتی برای مصرف بهینه گاز توسط همه مشترکان خانگی، صنعتی و کشاورزی تدوین و ابلاغ شود و اطلاع رسانی و آموزش های همگانی در این زمینه با استفاده از اصول و شیوه‌های نوین ارائه شود.

رضایی بیان کرد: برای فرهنگ سازی روش‌های صرفه جویی و مصرف بهینه انرژی و از جمله گاز باید از مدارس و دانش آموزان شروع کرد و استفاده از ظرفیت بسیج اداره‌ها هم در این راستا موثر است.

 

 

تعداد بازدید: 138
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.