دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/03/18 رییس شورای اطلاع رسانی اصفهان:کرونا بهانه ای برای مشارکت نکردن در انتخابات نشود
رییس شورای اطلاع رسانی اصفهان:کرونا بهانه ای برای مشارکت نکردن در انتخابات نشود
رییس شورای اطلاع‌رسانی استان اصفهان گفت: لازم است با ایجاد شرایط مطلوب برای برگزاری پُر شور انتخابات 1400 از اینکه شیوع ویروس کرونابهانه ای برای مشارکت نکردن در انتخابات باشد، جلوگیری شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل استانداری اصفهان ،حیدر قاسمی در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان در استانداری اصفهان افزود: انتخابات یکی از فرازهای مهم حوزه تصمیم‌گیری و مشارکت اجتماعی و یکی از قله‌های مهم حوزه حاکمیت در کشورمان است و مشارکت مردم برای انتخاب گزینه اصلح به‌منظور اداره امور اجرایی کشور، شهرها و روستاها اهمیت بسیاری دارد.

وی با تاکید بر اینکه در انتخابات 1400 با پدیده اثرگذار شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم که بدون شک تاثیر مثبتی ندارد، اظهار داشت: باید شرایط و فضایی فراهم شود که کرونا، ابزار و مستمسکی برای عدم حضور در انتخابات نشود.

قاسمی با بیان اینکه لازم است شرایط بهداشتی در انتخابات 1400 برای مردم اطمینان بخش باشد، تصریح کرد: مردم بیشتر از نظر ذهنی و روانی تحت تاثیر قرار می گیرند بنابراین باید اغناسازی و اطمینان بخشی لازم به آنها درباره رعایت شیوه نامه های بهداشتی در شعبه‌های اخذ رای صورت گیرد.

وی با اشاره به اهمیت رای و نظر مردم در انتخابات برای جمهوری اسلامی ایران، اضافه کرد: امروزه مخالفان و معاندان نظام به اجماع دوگانه درباره رای دادن و رای ندادن رسیده اند و می کوشند مشارکت در انتخابات را تضعیف و مردم را مایوس و نااُمید کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با تاکید بر نقش و جایگاه اطلاع رسانی در تشویق و تهییج مردم به منظور مشارکت در انتخابات، گفت: وقتی مشارکت باشد، علاوه بر ایجاد امید، انتظار و مطالبه بین مردم، پشتوانه اقتدار برای فرد منتخب در انتخابات ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه در فرصت باقی مانده به انتخابات نباید به سمتی حرکت کرد که فاصله گذاری و دسته بندی ایجاد شود و مردم اثر و نتیجه رای خود را موثر ندانند، افزود: لازم است در اطلاع رسانی صورت گرفته، حق و اهمیت رای مردم تبیین شود.

رییس شورای اطلاع رسانی استان اصفهان با اشاره به اهمیت و جایگاه تبلیغات محیطی در انتخابات، خاطرنشان کرد: تبلیغات بصری با جمله‌های کوتاه اثرگذاری زیادی دارد و لازم است از این ظرفیت در فضاهای شهری استفاده شود.

قاسمی تعداد عوامل اجرایی در برگزاری انتخابات در استان اصفهان را بین 60 تا 70 هزار نفر اعلام و اضافه کرد: تعداد شعبه‌های اخذ رای نسبت به دوره گذشته انتخابات که سه هزار و 180 شعبه بود، افزایش یافت و در سال جاری حدود سه هزار و 500 شعبه پیش‌بینی شد.

وی همچنین خواهان توجه همه دستگاه‌های اجرایی و خدماتی در زمینه اطلاع‌رسانی شد و گفت: اداره‌ها باید به تشریح وضعیت موجود و پاسخگویی به موقع و شفاف به مردم درباره مسائلی مانند آب و برق بپردازند.

قاسمی با تاکید بر اینکه هرچه رسانه های داخلی زودتر به حوادث واکنش نشان دهند مردم کمتر به رسانه‌های خارجی مراجعه می کنند، اظهار داشت: اگر مساله مبهم و شبهه ناکی در جامعه و فضای مجازی مطرح شد و تبلیغ سوء درباره آن صورت گرفت، رسانه‌ها باید سریع درباره آن ورود پیدا کنند و دستگاه مربوطه به رسانه‌ها پاسخگو باشد که این موضوع فقط مختص به زمان انتخابات نیست.

وی همچنین از رسانه‌ها خواست تا در امر اطلاع‌رسانی درباره اهمیت مشارکت در انتخابات همراهی لازم را داشته باشند و به طور جدی از تخریب جلوگیری و آرامش فضای جامعه حفظ شود.

تعداد بازدید: 137
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.