دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/03/19 معاون استاندار اصفهان خبر داد:ابلاغ دستورالعمل 15‌بندی بهداشتی به مجریان انتخاباتی
معاون استاندار اصفهان خبر داد:ابلاغ دستورالعمل 15‌بندی بهداشتی به مجریان انتخاباتی
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان گفت: ستاد ملی کرونا دستورالعمل پانزده‌بندی پروتکل‌های بهداشتی را آماده کرده است که بزودی به فرمانداران و مجریان انتخاباتی ابلاغ می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل استانداری اصفهان، ایوب درویشی در نشست هشتاد و هشتم ستاد کرونای استان با اشاره به اینکه این جلسات هفتگی برگزار می‌شود، افزود: یکی از موضوعات مهم، برگزاری انتخابات و دستورالعمل بهداشتی تا روز رای‌گیری است که ستاد ملی کرونا بر این اساس، دستورالعمل 15 بندی را آماده کرده است که بزودی به همه فرمانداران ابلاغ می شود.

وی اضافه کرد: این دستورالعمل از سوی فرمانداری‌های استان برای ستادهای تبلیغاتی شهرستان‌های لازم‌الاجراست و بزودی به مجریان انتخابات ابلاغ می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان در پاسخ به سووال ایرنا در باره ملاحظات بهداشتی ستادهای انتخاباتی و تجمع‌های مردمی گفت: چگونگی برگزاری جلسات و تبلیغات این ستادها بر اساس دستورالعمل های آیین نامه‌ای علوم پزشکی اصفهان تعیین و اعلام می‌شود.

درویشی همچنین تاکید کرد: افراد مشکوک به کرونا یا دارای تست مثبت این بیماری در ایام انتخاباتی باید در قرنطینه خانگی بمانند و ارتباطات خود را با دیگران کاهش دهند تا موجب انتقال آن به دیگران و شیوع موج جدید بیماری کووید- 19 در جامعه نشوند.

وی اظهار کرد: روند بیماری کووید- 19 در شهرستان‌های اصفهان و کاشان نزولی است و 14 شهرستان استان رنگ نارجی و 10 شهرستان رنگ زرد پیدا کرده‌اند.

درویشی افزود: برغم اقدامات خوب انجام شده در زمینه مهار کرونا، ذکر این نکته نیز ضروریست که با تغییر رنگ شهرها و بهتر شدن شرایط، آحاد جامعه دچار ساده‌انگاری و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی می‌شوند.

معاون استانداری اصفهان از اصناف، مشاغل و شهروندان خواست که پروتکل‌های بهداشت فردی و اجتماعی را در روزهای انتخاباتی پیش رو رعایت کنند.

درویشی در باره آخرین وضعیت واکسیناسیون گفت: از گروه‌های سنی مشمول واکسن کرونا درخواست داریم ابتدا در سامانه واکسیناسیون علوم پزشکی ثبت نام و سپس بر اساس زمان تعیین شده، اقدام به زدن واکسن کنند.

وی تبلیغات مسموم و تخریب فضای مجازی علیه واکسیناسیون را عامل گریز برخی از افراد مُسن برای زدن واکسن عنوان کرد وگفت: مردم بدون توجه به به شایعات فضای مجازی درباره واکسیناسیون، سالمندان را تشویق به این کار کنند.

 

تعداد بازدید: 510
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.