دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1400/03/19 پیام استاندار اصفهان به مناسبت روز جهانی محیط زیست
پیام استاندار اصفهان به مناسبت روز جهانی محیط زیست
استاندار اصفهان در پیامی روز جهانی محیط‌ زیست را تبریک گفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی استاندار اصفهان در پیامی روز جهانی محیط زیست را تبریک گفت.

متن پیام استاندار اصفهان به شرح زیر می باشد:

بدون تردید توسعه پایدار جوامع بشری مرهون حفظ و حراست از منابع طبیعی و تحویل آن به نسل های آتی است و نامگذاری "روز جهانی محیط زیست" به‌عنوانی نمادی برای آگاهی بخشی در مورد اهمیت حفظ و حراست از محیط زیست است.

محیط زیست میراث مشترک بشریت بوده و صیانت از آن وظیفه همگانی است؛ افزایش و پیشرفت دانش بشر در حوزه های مختلف و ارتقاء سطح رفاه اجتماعی، نیازهای جدیدی را پیش روی انسان قرار داده که برآورده ساختن آن بدون توجه به فعالیت های توسعه ای امکانپذیر نبوده و نخواهد بود.

از سوی دیگر سلامت و حفاظت محیط زیست پیوند تنگاتنگ با حیات سالم جامعه دارد و همان گونه که در جوامع بشری، بهداشت و پیشگیری مقدم بر درمان است، تامین فضای سالم و محیط زیست مناسب نیز مقدم بر جبران خسارت‌ های ناشی از محیط‌زیست آلوده است

روز جهانی محیط زیست فرصتی است برای همگان تا با بازنگری در آن چه که در اثر نگاه یک سویه انسان در بهره برداری غیر اصولی و بی ضابطه، بر طبیعت و محیط زیست وارد شده است به گونه ای تغییر یابد که حقوق نسل های فعلی و آینده در استفاده پایدار از محیط زیست را تضمین کند.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن 5 ژوئن روز جهانی محیط زیست به همه فعالین و دلسوزان این حوزه، از زحمات و تلاش های همه همکاران در این مجموعه در صیانت و حفاظت از محیط زیست قدردانی می نمایم.

 

تعداد بازدید: 137
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری استان اصفهان میباشد.